چاپ

آغاز ثبت‌نام سومین کارگاه تخصصی «خط در گرافیک»

. Posted in ویژه‌ها

 آغاز ثبت‌نام سومین کارگاه تخصصی «خط در گرافیک»

روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، از برگزاری سومین کارگاه ملی تخصصی «خط در گرافیک»  با عنوان «کاربرد خط با نگاهی بر خطوط مبتنی بر ساختار هندسی» در شهر مقدس قم خبر داد.


روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر بیان کرد: دبیرخانه سوگواره‌های عاشورایی هیأت با هدف ارتقاء سطح علمی و تخصصی هنرمندان و طراحان هیأتی، مجموعه کارگاه‌های تخصصی آموزش هنری با عنوان «هیأت‌هنر» برگزار می‌کند. «هیأت‌هنر» در عرصه گرافیک، با دوره‌هایی تحت عنوان «کاربردهای خط در گرافیک» در چهار سرفصل آموزشی آغاز شده است: کاربرد خط با نگاهی به اقلام خوش‌نویسی، کاربرد خط در گرافیک با گرایش دست‌نویس(دست‌آزاد،Handwriting) کاربرد خط در گرافیک با گرایش خط ماشینی(تایپ) و کاربرد خط در گرافیک مبتنی بر ساختار هندسی(ساختارگرایانه).

وی افزود: سومین سرفصلِ کارگاه تخصصی «خط در گرافیک»  با عنوان «کاربرد خط با نگاهی بر خطوط مبتنی بر ساختار هندسی» به همت معاونت‌هنری جامعه ایمانی مشعر در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت‌ماه مصادف با ایام نیمه شعبان در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر تأکید کرد: دبیرخانه سوگواره از همان ابتدای فعالیت به ضرورت و لزوم امر آموزش و ارتقاء سطح کیفی هنرجویان و طراحان واقف بود؛ لذا از دومین دوره سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت، در کارگاه‌هایی به صورت تخصصی وارد مباحث تئوری و عملیِ «هیأت‌هنر» شدیم.

وی ادامه داد: تلاش شده تا در این کارگاه از تخصص و تجربیات اساتید برتر گرافیک و خوش‌نویسی کشور چون آقایان مسعود نجابتی و حمیدرضا کشاورزی استفاده شود. قرار است در طی این دوره فشرده تخصصی، اساتید وارد تحلیل و آموزش خطوط بنایی و مشتقات آن، خطوط مبتنی بر دایره و خطوط مبتنی بر سایر اشکال هندسی شوند و هنرجویان را با ظرافت و پیچیدگی‌های این خطوط درگیر کنند. در نهایت کاربردها و نحوه استفاده استاندارد و صحیح  این خطوط  را در طراحی‌گرافیکی آموزش خواهند داد.

هنرجویان و طراحان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانند، تا پایان ‌شنبه ۲۵ فروردین‌ماه به ربات تلگرام هیأت‌هنر به نشانی t.me/heyathonar_bot و یا به وب‌گاه poster.1542.org مراجعه نمایند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید