چاپ

ایده‌ها و روش‌های جذب کمک‌های مالی هیات‌های مذهبی گردآوری می‌شود

. Posted in آخرین اخبار

بسمه تعالی

نخستین فراخوان ایده هیأت منتشر شد

ایده‌ها و روش‌های جذب کمک‌های مالی هیأت‌های مذهبی گردآوری می‌شود

 

نخستین فراخوان ایده هیأت، با موضوع «ايده‌هاي جذب کمک‌هاي مالي» به همت جامعه ایمانی مشعر اعلام شد. ایده‌های گردآوری شده در قالب یک کتاب کاربردی منتشر خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام و المسلمین حمزه معلی، دبیر نخستین فراخوان ایده هیأت گفت: «ايده» همان راهِ‌حلي است كه براي رفع يك مشكل يا بهره‌گيري از يك فرصت ارائه مي‌شود و «جامعه ايماني مشعر» به عنوان حلقه وصل هيأت‌هاي سراسر کشور، با هدف جمع‌آوري و اشتراک‌گذاريِ ايده‌هاي برتر و همچنين افزايش بهره‌وري در امور مختلف هيأت، مجموعه «فراخوان‌هاي ايده هيأت» را برگزار مي نمايد. مقصود از ايده در اين مجموعه فراخوان‌ها، يک طرح خام و کلي و بدون اشاره به جزئيات است که قابليت تدوين در يک صفحه و تشريح در يکي دو دقيقه براي مخاطب عام دارد.

وی درباره موضوعِ نخستین فراخوان افزود: يکي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي مديران هيأت‌ها براي تحققِ رسالت ديني و نقش‌آفريني مؤثر در جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي، «تأمين مالي هيأت» مي‌باشد. با درکِ اين دغدغه مهم و زيربنايي و با هدفِ ايده‌پردازي و الگوسازيِ راه‌هاي مختلفِ تأمين ماليِ هيأت، نخستين فراخوان، با موضوع «ايده‌هاي جذب کمک‌هاي مالي» برگزار مي‌گردد.

معلی با اشاره به ظاهرِ محدود و معدودِ شيوه‌هاي دريافت و جذب کمک‌هاي مردمي در هيأت‌ها گفت: اجراي خلاقانه و ابتکار در سبک و روشِ آن‌ها مي‌تواند موجبِ تأثيرگذاريِ بيشترِ آن‌ها شود. همچنين بيان و انتشارِ اين ايده‌ها، علاوه بر استفاده مستقيم در هيأت، مي‌تواند سبب تولُّد ايده‌هاي جديد و طراحيِ شيوه‌هاي نو براي چرخه اقتصادي هيأت‌ها باشد. چرا که هيأت‌ها و هيأتي‌ها پس از آشنايي با شيوه‌ها و الگوهاي مطرح شده، مي‌توانند مستقيم يا غيرمستقيم الگوبرداري کنند و ايده‌ها و طرح‌هاي مناسب با زمان، مکان و اقتضائات خاص خود را به اجرا دربياورند.

دبیر نخستین فراخوان ایده هیأت درباره عرصه‌های مورد پذیرش در اين فراخوان، گفت: ايده‌هاي «تأمين مالي هيأت» در دو عرصه پذيرفته خواهد شد: 1) راه‌هاي ايجاد ارزش افزوده اقتصادي در هيأت. مانند ايده تأسيس يک بنگاه توليد محصولات و يا خدمات فرهنگي و 2) نوآوري و خلاقيت در شيوه‌هاي سنتي دريافت کمک‌هاي مردمي در هيأت. مانند ايده «نذر فرهنگي» که در آن قلک‌هايي با نشان هيأت، ميان اعضاي محل پخش مي‌شود و از اين طريق کمک‌هاي مردم به هيأت جمع‌آوري مي‌شود.

حجت‌الاسلام معلی گفت: هيچ محدوديتي در تعداد ايده‌هاي ارسالي وجود ندارد؛ و ايده‌ها مي‌توانند «نو» يا «تجربه شده» باشند. وی هم‌چنین شاخصه‌های ایده برتر را چنین برشمرد: همسویی با شأن و ظرفیت‌های هیأت، قابل تعمیم برای سایر هیأت‌ها، انسجام در ارائه ایده، سوددهی بیشتر، خلاقانه و اجرایی بودنِ ایده.

گفتنی است در این فراخوان به هر کدام از ده ايده برتر، نيم سکه بهار آزادي اهدا خواهد شد. علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ارسال آثار خود از طریق سایت فراخوان به نشانی Idea.1542.org یا ربات تلگرام  https://telegram.me/Farakhan1542bot اقدام نمایند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید